Spotkanie oddziału 21 luty 2018r.

2018-02-17

W dniu 21 lutego 2018 r. odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie naszego oddziału.

Miło nam poinformować, iż do naszego grona dołączyło kolejnych sześć osób reprezentujących branże: logistyka, pkp, przemysł spożywczy, produkcja przemysłowa, przetwórstwo tworzyw, szkolenia i obsługa firm. Wiedza i doświadczenie z tak odmiennych sektorów gospodarki będzie dla nas szczególnie cenna, w zakresie rozwiązywania wyzwań będących nieodzownym elementem naszej pracy.

Tematem przewodnim spotkania była dyskusja dotycząca interpretacji wymagań zawartych w niedawno opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Rozporządzenie wejdzie z w życie po upływie 7 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw – 10 sierpnia 2018 r. Zastąpi ono obowiązujące rozporządzenia z dnia 1 maja 2002 r.

Dziękujemy koledze Szymonowi za przekazanie obecnym na spotkaniu Członkom swojej eksperckiej wiedzy.

Równie interesujące były dalsze dyskusje nad zaplanowanymi temetami merytorycznymi a mianowicie:  obowiązki pracodawcy w zakresie organizacji ruchu na terenie zewnętrznym, nadzór na pracami podwykonawców w firmie produkcyjnej czy program działań organizacyjno-technicznych ograniczających narażenie drgania.

Ponadto przedstawiony został plan pracy Zarządu Głównego na rok 2018 oraz zbliżające się szkolenia i konferencje.

Szczegóły dotyczące szkoleń i konferencji będą zamieszczane w nowej, dedykowanej zakładce naszej strony.

Dziękujemy za przybycie wszystkim obecnym członkom i zachęcamy do dołączenia do naszego oddziału.

Pozdrawiamy

Zarząd